صدای پای گام های تغییر در همین نزدیکی

مشتریان کجا در جستجوی شما هستند؟!
روزنامه خوان های حرفه ای و حرفه ای های پیگیری اخبار و گزارشها و تحولات اقتصادی و سیاسی و اجتماعی در داخل و خارج کشور خوب میدانند که خبر شش عنصر دارد و هم نیک میدانند که خبر جوهر ارتباطات است و ارتباطات همان مفهوم بلندی است که بر پیشانی عصر نوین حک شده است. شاید برای شما هم جالب باشد که در همایش بزرگ بازار اطلس، هوای تازه تجارت، وقتی حاضران همه یک گوش شده بودند و چشم در چشم پرده سپید سالن کنفرانس هتل پارس مشهد افکنده بودند؛ با شش پرسش در عصر سوم بازاریابی مواجه شدند که همان شش عنصر خبر است. خرید از چه کسی؟ چه زمانی؟ در کجا؟ چه چیزی؟ و چرا؟ و ششمین سوال؛ پنج پرسش پیش را چگونه باید مدیریت کرد تا به پاسخ دقیق رسید. انگار در بازار کسب و کار خبری خواهد وزید. انگار وزیدن خبر همان رسیدن خبر است. انگار هوایی هست که به جای رسیدن، وزیدن مرکب خبر شده است. وزیدن همیشه حامل تازگی است. این همان هوای تازه است انگار. روی بنرها، توی سالن کنفرانس نوشته همایش بزرگ بازار اطلس، هوای تازه تجارت.
ماجرایی هست انگار. بزرگان ده صنف – همان عنصر چه کسی؟ – بر بال بزرگ بازار اطلس – همان عنصر چه چیزی؟ – در چهاردهمین روز نه چندان سرد زمستان – همان عنصر چه زمانی – در مشهد – همان عنصر کجا – به پرواز میاندیشند – همان عنصر چرا؟ – آنها از عصر اول بازاریابی یعنی محصول محوری و از عصر دوم بازاریابی همان مشتری محوری پیش افتاده اند و نشسته اند و هم اندیشی پیشه ساخته اند تا مبادا از عصر سوم بازاریابی یعنی انسان محوری در تجارت عقب بمانند – اندیشناکی آنها همان عنصر چگونه؟ است.
بزرگ بازار اطلس یک ضیافت علمی ترتیب داده است. این یک پیشتازی در فضای کسب و کار در دوران تدبیر و امید است. تحرک علمی در ساخت کسب و کار یک اتفاق تازه است. محض اطلاع، میزبانان اصلی این ضیافت بهنام رییس اتحادیه بلور و چینی، کساییان رییس اتحادیه لوازم خانگی و سلیمان زاده رییس اتحادیه صوت و تصویر هستند. اعضای این سه اتحادیه اینک مالکان بخشی از واحدهای تجاری بزرگ بازار اطلسند. میهمان های این ضیافت علمی عبارت بودند از: بازرسی اداره صنعت، معدن و تجارت، رییس و شماری از اعضای اتاق اصناف مشهد، رییس اتحادیه فرش دستباف، رییس اتحادیه فرش ماشینی، رییس اتحادیه کامپیوتر، رییس اتحادیه موبایل، رییس اتحادیه کالای خواب، رییس اتحادیه تزیینات داخلی و مدیران الکترواستیل، آریابارون، توس چینی، الجی، سامسونگ، بایترون، ماک، سونی، اسنوا، پادیسان، پاناسونیک، پارسخزر و… هستند.

برای مشاهده تصاویر کلیک فرمایید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.