فن مذاکره، هنر و علم آموختنی

دروازه ی ورود به دنیای ارتباط موثر با مشتریان
چرا کسب مهارت در هنر و علم مذاکره اینقدر اهمیت دارند؟ چرا امروزه قدرت کسب و کارها را با میزان قدرت آنها در مذاکره می سنجند؟چرا …؟

جواب بسیار ساده است. مذاکره دروازه ی ورود به دنیای ارتباط موثر با مشتریان است. شما به کمک مذاکره مى توانید به موقعیت های بسیار ایده آلی در تعامل با مشتریان خود دست یابید؛ اما نکته مهم اینجاست؛ چقدر با هنر و علم مذاکره آشنا هستیم؟ چقدر مهارت های آن را آموخته ایم؟ بدون آشنائى با هنر و فن مذاکره، راه برهم زدن و نابود کردن بسیاری از تعاملات و معاملات را با مشتریان هموار خواهیم ساخت. در دنیای امروز اهمیت مهارت مذاکره بر کسی پوشیده نیست. قطعا کسانی که قدرت مذاکره و بیان خوبی دارند، میتوانند از فرصتها بهتر و بیشتر استفاده کنند.
در امر مذاکره تنها تجربه کافى نیست. براى آنکه بتوانید مذاکره گر خوبى باشید، باید پاسخ این سئوال را کشف نمائید که چرا استراتژى هاى مذاکره در شرایط متفاوت نتایج یکسانى ندارند؟ به این معنى که بعضى از آنها با موفقیت و بعضى دیگر با شکست روبه رو مى شوند. در حقیقت شما باید منابع و موارد استفاده از فنون مذاکرات تجارى را درک نمائید.
۲۷ شهریورماه ۱۳۹۴ هتل پنج ستاره پارس مشهد شاهد حضور جمعی از دانش پژوهانی بود که با شرکت در نهمین همایش آموزشی بزرگ بازار اطلس، به یکی از مهمترین آموزه های لازم در کسب و کار و تجارت پرداختند و لازم دانستند تا درکسب این هنر از دیگر همکاران خود پیشی بگیرند…

این همایش در سطح استاندارد های جهانی بود
علیرضا راجی
مدیر عامل برند تجاری بن ناصر
از اینکه در جمع دوستان هستم بسیار خوشحالم. بسیار همایش خوب، عالی و بایستی بگویم در سطح استانداردهای جهانی بود و اینجانب بسیار استفاده بردم. البته من برای بار دوم است که در این همایشها حضور دارم. فعالیت مجموعه ما در زمینه تولید منسوجات خانگی است.
من از جوانی بحث آموزش را در دستور کار خود داشته ام. در ابتدا قدم ها کوچکتر بود ولی در سالهای اخیر در همایشهای بزرگی که سخنرانان معروف بین المللی نظیر آقای برایان ترسی نیز تدریس میکنند شرکت کردم و باید در اینجا عنوان کنم که سطح این همایش بالا بود و من از بیانات دوستان اینجا استفاده زیادی کردم.
مسلما در حوزه کسب و کار چه مغازه دار کوچک و چه شرکت بزرگ و یا شرکت تولیدی مذاکره از اصول اولیه ایست که باید بدان توجه نمود. از صحبت و مذاکره با مشتری در کسب و کارهای کوچک تا کسب و کارهای کلان و سطح بین المللی، دانش روز مذاکره را طلب میکند و بایستی در اینگونه همایشها به این مهم پرداخت و شرکت نمود.
اگر به چهره ی افرادی که اینجا حضور دارند دقت کنید بیشتر از نسل جوان و جدید میباشند و به نظر اینجانب حداقل مدرک تحصیلی آنها بایستی دیپلم و مقاطع بالاتر از آن باشد به همین جهت خیلی خوب متوجه موضوعات اشاره شده در همایش شده و از آن نیز استقبال میکنند. به نظر میرسد که مجتمع های بزرگی همچون بزرگ بازار اطلس که در این زمینه توانمندتر هستند به عنوان یک وظیفه ملی بایستی در بسترسازی و فضای رشد این نسل چه در بخش نرم افزار و چه در بخش سخت افزاری همانطور که تا حال به عنوان رسالت خود پیشرو بوده اند باز هم ادامه دهند.
در خاتمه بایستی صادقانه عرض کنم که در مشهد پروژه های زیادی در حال اجراست‎؛ به خاطر نوع فعالیتمان جاهای مختلفی را بازدید میکنیم و با عملکرد آنها آشنا میشویم، بزرگ بازار اطلس چه از نظر معماری و چه از نظر سرعت کار و زمانبندی بسیار عالی و با کیفیت پیش رفته است و حتما به اهداف از پیش تعیین شده خواهد رسید و اینکه چنین پروژه ای توانسته باعث تحول و دگرگونی آن منطقه کم برخوردار شود‏، برای من باعث خوشحالی و افتخار است به هر حال این موفقیت متعلق به شهر ماست.

بزرگ بازار اطلس الگو شایسته ای برای جامعه و دیگران خواهد شد

اکبر صالحی
مسئول مجموعه آبرنگ و کانن مرکزی خراسان
این اولین باریست که در همایشهای بزرگ بازار اطلس شرکت میکنم، البته به دلیل تجانس رشته تحصیلی ام (مدیریت بازرگانی) و کار حرفه ای ام خیلی علاقه مند هستم که در این محافل و سمینارها بیشتر شرکت کنم.
ابتدا به حسن انتخاب مدیران بزرگ بازار اطلس تبریک میگویم، به دلیل اینکه انتخاب مشاورین و مدیران را از بین بهترینها انجام داده اند و یکی از عوامل مهم حضور اینجانب، حضور اینگونه افراد و اساتید خوب و برجسته در این جمع میباشد وگرنه وقت روز تعطیلم را در جای دیگری به همراه خانواده سپری میکردم، نیتام حضور و بهره گیری از همایش آموزشی بود که کاملا بهره مند شدم.
به نظر اینجانب هر جامعه ای ابتدا نیازمند پیشینه ی فرهنگی است، اگر فرهنگ آن کار و آن کسب و پیشه درست هدایت و رهبری شود و سازماندهی گردد، مطمئن باشید که موفقیت آن حتمی خواهد بود. من واقعا به مجموعه مدیران بزرگ بازار اطلس تبریک میگویم که قبل از اتمام ساختار فیزیکی و معماری یک بازار فاخر، به مسائل فرهنگی و آموزشی آن توجه جدی نموده اند و این اطمینان را به شما خواهم داد، مجموعه ای که با مسائل فرهنگی و آموزشی شروع کند، علاوه بر اینکه موفقیت اش قطعی خواهد بود، مطمئن باشید نام و آوازه اش همه جا خواهد پیچید و الگوی شایسته ای برای جامعه و دیگران خواهد شد.
تجارت، دقیقا شبیه به جریان خون در رگهای بدن انسان میباشد و اگر تجارت درست حرکت نکند، و مسیرهایش را درست انتخاب نکند و اشتباهی در حرکت از آن سر بزند، مطمئنا با یک کسالت تجارتی مواجه خواهیم شد، همانطور که اگر خون در رگهای ما درست حرکت نکند و مسیرهایش درست نباشد، قطعا بدن را با یک نارسایی جدی مواجه خواهد نمود. در تجارت نیز در صورتی که در مسیر نادرستی گام برداشته شود، با چالش روبه رو خواهیم شد و قطعا گام های صحیح باعث موفقیت و رشد غیرقابل توصیف خواهد شد.
بدیهی است دانستن همه چیز برای انسان دارای تاثیر مثبت بوده و در صورت دانستن هر موضوع، تاکید بر آن باعث افزایش توجه و دقت بیشتری میشود و گفته های استاد هم امروز، تاکیدی بر رفتار و اعمال روزمره همه ما و مذاکره در بازار کسب و کار بود.

برای مشاهده تصاویر کلیک فرمایید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.