هفتمین دوره همایشهای آموزشی اطلس کسب و کار موفق در هزاره سوم با ” استراتژی اقیانوس آبی”

«استراتژی اقیانوس آبی» که از جمله مهمترین رویکردهای تفکر استراتژیک همراه با نوآوری در تجارت امروز محسوب میشود، موضوع هفتمین همایش آموزشی اطلس در مشهد بود که همچون دوره های گذشته مورد استقبال گرم جمع کثیری از کاسبان و بازاریانی قرار گرفت که برای آموزشهای نوین تجارت به این همایش گام نهاده بودند.

در این دوره آموزشی ۵ ساعته ضمن معرفی اقیانوسهای آبی و قرمز در تجارت، به معرفی روشهای عملی خلق ایده و نوآوری و در نتیجه ایجاد بازارهای جدید پرداخته شد.
جمع کثیری از کسبه ای که به مصداق «حبیبان خدا» استراحت لذت بخش صبح جمعه را برخود حرام کردند و برای یافتن پاسخ پرسشها و آموزشهای نوین تجارت به سالن همایشهای هتل پارس مشهد مراجعه داشتند در پایان این جلسه ضمن دستیابی به نگاهی جدید درباره تجارت، با پاسخ به پرسشهای بسیار مهم زیر نیز آشنا شدند: استراتژی اقیانوس آبی چیست؟ چگونه شرکتها میتوانند از اقیانوس سرخ و رقابتهای خونین بگریزند؟ چگونه میتوان اقیانوس آبی را خلق کرد؟ آیا رویکردی نظام مند و عملی برای دستیابی به اهداف اقیانوس آبی وجود دارد؟ و پرسش ما این است که آیا شرکتهای عالی یا آرمانی و در عین حال پاینده ای وجود دارند که پیوسته عملکرد بالاتری از بازار داشته باشند و پیوسته اقیانوسهای آبی را خلق کنند؟
آنچه در ادامه میخوانید نظرات چند تن از شرکت کنندگان در این همایش آموزشی است. لازم به ذکر است که طبق گفته های مهندس کاویانی، مشاور مدیر عامل و مدیر روابط عمومی الماس تابان کیش همایشهای تخصصی- آموزشی تا پایان سال و به صورت رایگان و ماهیانه با حمایت مجموعه بزرگ بازار اطلس برای بازاریان و کسبه برگزار خواهد شد.

اهمیــت آمــوزشهـای تجـاری برای دوران پس از تحریم
احمدی، از فعالان عرصه صنعت و معدن: معتقد است که شرایط جدید اقتصادی و سیاسی پس از لغو شدن تحریم ها حکم میکند که همه افراد با روشهای جدید تجارت بیشتر آشنا شوند.
وی گفت: از مسائل آموزشی همیشه استقبال کرده و میکنم. برای آن وقت نیز میگذارم. شرکت در همایش امروز توان ایده پردازی در کسب و کار را برای افراد افزایش میدهد و در نهایت موجب فروش موثرتر و کاهش هزینه ها میشود.
وی تصریح کرد: هم اکنون شاهد این هستیم که هیئت های تجاری خارجی در حال ورود به کشورمان هستند و قطعا فضای کسب و کار طی آینده نزدیک رونق فراوانی خواهد گرفت و اهمیت این گونه آموزشها به زودی بیشتر مشخص میشود.
وی به ذکر مثالی از آنچه برای وی در این همایش جالب توجه بود پرداخت و گفت: در اقیانوسهای آبی پتانسیل بالایی برای رشد و سودآوری وجود داشته و تقاضای بالقوه بالایی برای محصولات و خدمات این اقیانوسها وجود دارد. خالق این اقیانوس خود میتواند قوانین و حد و مرزهای صنعت را مشخص نماید و این دقیقا همان فرصتی است که باید همه کسبه و فعالان عرصه اقتصادی (چه خرد و چه کلان) به دنبال آن باشند.

برای مشاهده تصاویر کلیک فرمایید.

2 نظر

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.