ویترینهای اطلسی در هوای تازه تجارت

یازدهمین دوره همایشهای آموزشی بزرگ بازار اطلس

اگر قرار باشد هوای تازه تجارت در بازار شهر گسترده شود، فروشگاه ها باید از قدرت و ظرفیت ویترینهای خود آگاه باشند و آن را به بهترین شکل مورد استفاده قرار دهند. اما متاسفانه شاهدیم که هماهنگی و هارمونی قابل توجهی در این خصوص در شهر دیده نمیشود. همه منتظر هستند تا کسی بیاید و این مشکل را بر طرف کند؛ اما کسی اقدام جدی نمیکند.تا اینکه…

درصبح پاییزی آخرین روز از ماه محرم الحرام، سالن همایش هتل پنج ستاره پارس شاهد حضور جمعی از فعالان کسب وکار مشهد مقدس بود که در مسیر اطلسی شدن به دنبال آموزه ای جدید در هوای تازه تجارت بودند، آموزه ای که برای رشد و پیشرفت اطلسی ها لازم بود. یازدهمین همایش آموزشی بزرگ بازار اطلس با عنوان «مهندسی چیدمان فروشگاهی و ارتباطات بصری» برگزار شد و نکاتی بدیع و تازه برای کسب و کار در هوای تازه تجارت را با همراهان خود یعنی اطلسی ها مطرح نمود! بایدها و نبایدهایی در خصوص ویترینهای فروش، طراحی داخلی فروشگاه، آرایش مکان صنفی، وضعیت ظاهری پرسنل و …

حسین منصوری
عضو هیات رئیسه اتحادیه صوت و تصویر نماینده اسنوا ، سونی و هایر در خراسان
همایش امروز با عنوان مهندسی چیدمان فروشگاهی و ارتباطات بصری برای بنده بسیار مفید و سازنده بود و به نوعی میتوان گفت که ضرورت هر فروشگاهی است. شهر مشهد با دارا بودن پتانسیل بالا در کسب وکار نیازمند چنین همایش هایی بوده و هست. اطلاعات ارائه شده توسط استاد بسیار کاربردی، قابل اجرا و عملیاتی بود و از هر نظر برای آینده کسب وکار مشهد حیاتی است.
برای پیشرفت در هر فعالیتی نیاز است تا اطلاعات جدید و روزآمد آن را به دست آورد؛ مانند مطالب جذاب و جدید همایش آموزشی امروز. شرکت در همایشهای آموزشی محاسن بسیاری دارد و حسن مهم آن اطلاع از دانش نوین می باشد. در تائید فرمایشات استاد بایستی بگویم که برای تاثیرگزاری بر روی مشتریان ویترین و محیط کسب و کار باید بتواند آرامش مورد نیاز را بهوجود آورد؛ ویترین خوب ویترینی است که در آرایش آن به این مولفه ها توجه شده باشد. کار بزرگی که بزرگ بازار اطلس در خصوص همایشهای آموزشی انجام داده است کاری تازه و در خور توجه و فوق العاده می باشد.
امیدوارم که مجموعه بزرگ بازار اطلس و مدیران آن همیشه سربلند و موفق باشند و این راه را ادامه دهند.

رضا عامری
مدیر منطقه شرق کشور شرکت اسنوا
من به سهم خودم قبل از هر چیز از مدیریت مجموعه بزرگ بازار اطلس به خاطر تلاشهایی که برای رونق کسب وکار در جامعه دارند، تشکر و سپاسگزاری میکنم؛ این تلاشها بسیار ارزشمند هستند و باید قدردان آن باشیم. ایشان میتوانستند مانند بقیه پروژه ها، تعدادی از واحدهای تجاری را به فروش برسانند و تعهدی در خصوص رونق و آینده بازار نداشته باشند، ولی بر خود وظیفه دانستند تا این مجتمع تجاری را با شاخصی متفاوت عرضه کنند. میبینیم که با برگزاری یازده همایش آموزشی مستمر در زمینه بازاریابی، فروش و مهارتهای کسبوکار به مرور باعث رشد و شکوفایی فعالان این مجموعه و مخاطبین آینده آن شده اند. اگر دقت کنید در بازار هنوز چیدمانهای مربوط به بیست الی سی سال قبل وجود دارد که یک ضعف است؛ مطالب ارائه شده در همایش امروز، از نوعی نگاه جدید به کسب وکار حکایت میکند. بزرگ بازار اطلس بدعت جدیدی در زمینه کسب وکار و آموزش در این حوزه را پایه ریزی کرده است.
من امروز در چهره بسیاری از همکارانم دیدم که در زمان تدریس استاد با اشتیاق مطالب را پیگیری نموده و یادداشت برمیداشتند. من اطمینان دارم که این روش و آموزشهای برنامه ریزی شده توسط بزرگ بازار اطلس که امیدوارم ادامه یابد، موجب ایجاد بازار و آینده بسیارخوبی برای آن و حوزه کسب وکار مشهد خواهد گردید.
جواد فخار ایزدی
بازرس اتحادیه و فروشنده لوازم صوت و تصویر
تمامی موارد مطرح شده در همایش آموزشی ارزنده و قابل توجه بودند. مواردی که مورد نیاز هر شخصی، در هر صنفی و با هر میزان تجربه ای میباشد چرا که بر پایه ی دانش روز و شرایط فعلی اجتماع و بازار تدوین شده بود.
با بسیاری از مواردی که استاد مطرح نمودند، ما روزانه مواجه و دست به گریبان هستیم. موضوع مهندسی چیدمان فروشگاه و ارتباطات بصری از موضوعات کلیدی و مهم در کسبوکار است که باید آنها را آموخت.
پس از شنیدن مطالب امروز من تصمیم جدی گرفتم که در اولین فرصت نسبت به رفع معایب موجود در فروشگاه خودم اقدام نمایم و به سرعت این ضعفها را حل و فصل نمایم. به هر ترتیب همه ما در حرفه خود دارای ضعف هایی هستیم که با آگاهی یافتن از این موضوعات در همایش امروز، به فکر درمان آن افتاده ایم.
من افتخار شرکت در شش همایش از مجموعه همایشهای بزرگ بازار اطلس را داشته ام و از اینکه نتوانستم به دلیل گرفتاری در تمامی این همایشهای حضور یابم، بسیار متاسفم و حسرت میخورم. موضوعات کاربردی که استاد به آنها میپردازند بسیار مفید و ارزشمند هستند و امیدوارم که برگزاری اینگونه همایشها استمرار داشته باشد.
غلامرضا مسعودیمنش
فروشگاه فتو مسعودی
فکر میکنم قدیمی ترین شخصی هستم که به لحاظ فروشگاهی در حوزه عکاسی در مشهد مشغول به فعالیت هستم. قدیمی تر از اینجانب در مشهد همکارانی هستند ولی در فروشندگی و فروش کالا و محصولات عکاسی در مشهد قدیمی تر از اینجانب نیست. فروشگاه من در زمینه ارائه خدمات تخصصی عکاسی و نمایندگی محصولات برندهای کانن، نیکون، سونی، پاناسونیک فعالیت دارد.
به نظر اینجانب بیانات استاد محترم بسیار به جا و ارزشمند بود. مثلا اینکه کالا به صورت زیبا درمعرض دید مشتری قرار داشته باشد. تصادفا یکی از موضوعات مطروحه از سوی استاد در زمینه شلوغی ویترینهای فروشگاه بود و ویترینهای فروشگاه من معمولا مملو از کالاهای مختلف است و شاید تا به امروز به این موضوع دقت نکرده بودم که ویترین فروشگاهم دارای مشکلاتی باشد و یا اینکه به فکر تجدیدنظر در چیدمان فروشگاهم باشم. ولی پس از اشارات صحیحی که در همایش مطرح شد، مطمئنا این کار را خواهم کرد.
برای دومین مرتبه در همایشهای آموزشی بزرگ بازار اطلس شرکت نموده ام و از این حیث بسیار خوشحال و خرسندم. حرکتی که بزرگ بازار اطلس مبدع آن بوده است و آن هم برگزاری کلاسها و همایشهایی در این سطح به طور رایگان برای کسبه است، میتواند در حوزه کسب وکار مشهد بسیار تاثیرگذار باشد. بزرگ بازار اطلس در واقع دارد زکات علم و ثروت خود را میدهد و این عمل از هر نظر فوق العاده است.
محمد رضا رفیعی
فروشنده لوازم خانگی
واقعا بزرگ بازار اطلس خدمت بزرگی به کسبه و اصناف، تجارت مشهد و خراسان کرده است. از این که توفیق شرکت در ده جلسه از همایشهای بزرگ بازار اطلس را داشته ام بسیار خوشحالم و از اینکه در یکی از جلسات نتوانستم حاضر شوم بسیار متاسفم.همایش امروز هم به نظر من فوق العاده بود چرا که به یکی از بهترین و موثرترین قسمتهای هر فروشگاه یعنی بخش ویترین و چیدمان کالاهای یک فروشگاه در محیط آن می پرداخت که توجه به این موضوع باعث رونق کسب وکار فروشگاه خواهد گردید. عنوان همایش امروز یعنی مهندسی چیدمان فروشگاهی و ارتباطات بصری، یکی از موضوعات بسیار مهم در کسب وکار میباشد. بنده در همایش امروز تصمیم به تغییراتی در ویترین و محیط فروشگاه خود رسیدم و یقین دارم که این کار را انجام خواهم داد. در رسیدن به این تصمیم همایش امروز و فرمایشات استاد بسیار اثربخش بود.
حقیقتا ذوق شرکت در این همایشها و دعوت از دوستان برای شرکت در این همایشها باعث میشود که روزشماری کنم و جا دارد که از برگزاری خیلی خوب همایشهای آموزشی توسط بزرگ بازار اطلس قدردانی نمایم.
بزرگ بازار اطلس واقعا حق بزرگی به گردن تمامی کسبه مشهد و آنهایی که به دنبال احیای تجارت مدرن در فضای کسب و کار هستند دارد.
من از کلیه دست اندرکاران این همایش کمال تشکر و قدردانی را دارم.
نورا… درودی/فروشنده لوازم خانگی مولینکس
به نظر اینجانب همایش امروز در خصوص مهندسی چیدمان فروشگاه بسیار بسیار مفید بود. حیقیقتا موضوعات مطرح شده در خصوص چیدمان با رویه معمول در بازار دارای اختلافاتی است. اطلاعات ارائه شده توسط استاد در زمینه چیدمان فروشگاهی و تاثیرگذاری این چیدمان بر روی مشتری و انتخاب او برای خرید بسیار موثر میباشد. اینجانب به عنوان فردی که دارای تجربه بوده و در بازار حضور دارد مطالب فوق را کاملا تایید میکنم و حتما خود و فروشگاه خودم را برای تغییر در چیدمان و ویترینها مهیا مینمایم. حضور در این همایشها دارای منافع بسیاری برای ما بوده است و آموزه های این همایشها به صورت کاربردی در کسب وکار ما مورد استفاده و بهره برداری قرار خواهد گرفت. اکثریت کسانی که در این همایشها به عنوان همکاران من حاضر هستند نیز چنین عقیده ای دارند و کیفیت این همایشها و دوره های آموزشی را خیلی مثبت ارزیابی می کنند. من دوره ششم است که در این همایشها شرکت میکنم و متاسفم که به دلایلی نتوانستم در همه دوره ها شرکت نمایم. برای مجموعه بزرگ بازار اطلس و دست اندرکاران این همایش آرزوی موفقیت میکنم و آرزو دارم این همایشها استمرار داشته باشند.

برای مشاهده تصاویر کلیک فرمایید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.