چرا افکار منفی بزرگترین دشمن موفقیت هستند؟

بهترین دشمن موفقیت در زندگی شما افکار منفی در همه جهات می‌باشد. این افکار شما را پایین نگه می‌دارند، شما را خسته می‌کنند و تمام لذت زندگی را از شما می‌گیرد.

از زمان آغاز بشریت، این موضوع باعث شده تا آثار تخریبی بسیاری در تاریخ باقی بماند.
اگر می‌خواهید همیشه شاد باشید باید هدف خود را براساس خالی کردن ذهن از افکار منفی برنامه‌ریزی کنید.

امتناع از توجیه
توجیه کردن همیشه افکار منفی را به دنبال دارد. وقتی شما توجیه می‌کنید درواقع ” یک دلیل قابل قبول و قانع‌کننده برای عمل غیرقابل قبول خود پیدا کرده‌اید.“
توجیه کردن شما راهی برای پوشاندن کاریست که نسبت به آن احساس خوبی ندارید.

توجه بیش از حد به نظر دیگران
توجه به این موضوع که مردم در رابطه با شما چه نظری دارند و چه می‌گویند باعث می‌شود که افکار منفی به ذهن شما خطور کنند. برای برخی افراد زندگی‌شان بر این اساس می‌گذارند که مردم درباره‌شان چه می‌گویند، چگونه با آن‌ها صحبت می‌کنند و یا حتی چگونه به آن‌ها نگاه می‌کنند.
اینگونه افراد نسبت به نظرات دیگران بسیار حساس هستند. حتی اگر در یک مورد نظر منفی نسبت به خودشان دریافت کنند، به سرعت نسبت به آن واکنش داده و عصبی، ناراحت، شرمسار و منزوی می‌شوند.

چگونه افکار منفی را متوقف کنیم
برای آن‌که از هرگونه افکار منفی خلاص شوید باید در هر موقعیت مسئولیت خود را بپذیرید. شما نمی‌توانید بگویید که ”من مسئولم“ اما هم‌چنان نسبت به وضعیت عصبانی باشید.
باید در هر لحظه خودتان برای خودتان تصمیم بگیرید و نگذارید دیگران به جای شما این کار را انجام دهند. این‌گونه باعث می‌شود که افکار منفی به ذهن شما خطور نکند و در نتیجه در مسیر موفقیت پیش بروید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.