چگونه یک موقعیت منفی را به یک موقعیت مثبت تبدیل کنیم

حالات و انرژی منفی بدترین دشمنی است که هرکسی می‌تواند داشته باشد. اگر ما هیچ حس منفی نداشته باشیم پس دنیا و هرچیزی که داریم مانند روابط، سلامتی و … همه زیبا و عالی می‌شود.

انرژی منفی از کجا می‌آید؟
بهترین کار در زندگی اینست که بتوانید انرژی منفی را از بین ببرید. برای حل این مشکل باید به این پرسش پاسخ دهید :
انرژی منفی از کجا می‌آید؟
درست است که انرژی منفی ممکن است از سرزنش دیگران و یا موارد و مشکلات دیگر در زندگی حاصل شود، اما مشکل اینجاست که آیا فرد می‌تواند این موضوع را کنترل کند درحالی که امکان تغییر دیگران نیست و خود او نیز بسیار عصبانی می‌باشد.

مهم‌ترین نکته برای از بین بردن انرژی منفی
مهم‌ترین نکته برای از بین بردن انرژی منفی اینست:
شما بتوانید در قبال خود مسئولیت داشته باشید و تمام اعمال خود را بپذیرید و موقعیت را نیز درک کنید.
شما نمیتوانید در حالی که مسئولیت تمام کارها و موقعیت را پذیرفته‌اید، دارای انرژی منفی نیز باشید. این موضوع غیر ممکن است چرا که ذهن فقط می‌تواند بر یک حالت تمرکز کند مثبت یا منفی.
پس هر موقع در موقعیتی قرار گرفتید که احساس منفی داشتید و عصبانی شدید این جمله با خود بارها و بارها تکرار کنید : ” من مسئول هستم“
اما ممکن است که اکنون فکر کنید در موقعیتی که دیگران نیز در آن سهیم هستند چگونه مغز می‌تواند مسئولیت عملکرد دیگران را نیز بپذیرد.
راه حل اینست : در هر موقعیتی، چه شما مستقیم درگیر باشید چه غیر مستقیم، شما همیشه در نهایت تا اندازه‌ای نسبت به آن چیزی که اتفاق افتاده مسئولیت دارید. شما در آن موقعیت بوده‌اید، کلماتی را به زبان آورده‌اید، پس نمی‌توان گفت که شما هیچ نقشی در این موقعیت ندارید.
احتمال دیگری نیز وجود دارد‌ : درنظر میگیریم که شما هیچ کاری به موقعیت منفی ندارید، شاید شما اصلا در آن درگیر نبودید. اما شما هم‌چنان مسئول این هستید که چگونه نسبت به موضوع پاسخ دهید. این مورد که توانایی پاسخگویی نام دارد، شما پاسخگویی و مسئولیت شما در موقعیت مثبت می‌باشد. و دوباره، برای آنکه بتوانید در موقعیت مثبت پاسخ دهید باید با خود تکرار کنید که ” من مسئولم“.

شما باید کاملا کنترل کنید
حقیقت اینست که هیچ‌کس بغیر از خود شما نمی‌تواند احساس منفی را در شما ایجاد کند. اگر شما به موضوعی فکر می‌کنید که ناخوشایند است و باعث ناراحتی شما می‌شود، این موضوع قطعا باعث ایجاد حس و انرژی منفی در شما خواهد شد.
مهم‌ترین چیزی که شما باید در موقعیت منفی همیشه به یاد داشته باشید اینست : شما باید بتوانید خودتان را در موقعیت کاملا کنترل کنید و در نهایت بتوانید در موقعیت به بهترین نحو به آن پاسخ دهید و به هر دقیقه از زمان در روز فکر کنید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.