۳ عادت روزانه برای افزایش بهره‌وری

برنامه ریزی و آماده‌سازی که شما هر شب برای روز آینده انجام می‌دهید، تاثیر مستقیمی برروی موفقیت شما خواهد داشت.
۱٫ همیشه افکارتان را برروی کاغذ بیاورید
یک ورق کاغذ بردارید و تمام کارهایی که میخواهید انجام دهید را برروی آن بنویسید، حتی برنامه‌ای که برای خوردن غذاهای سالم دارید و یا شامی که می‌خواهید برای خانواده تان آماده کنید. سعی کنید تمام کارهایتان را با جزئیات آن بنویسید.
سپس در برگه‌ای دیگر از خود این سوال را بپرسید :” اگر امروز بتوانم تنها یک کار را انجام دهم، کدام کار است؟“
و اگر بتوانم دو کار را انجام دهم کدام کارها در جایگاه سوم و چهارم قرار خواهند گرفت؟
هنگامی که یک کار را در روز شروع میکنید سعی کنید کار شماره یک باشد و تا آن را به اتمام نرسانده‌اید کارهای دیگر را نیز انجام ندهید.
۲٫ در اول صبح ایمیل‌هایتان را چک نکنید
چک کردن ایمیل در اول صبح باعث می‌شود که کاملا تمرکز نداشته باشید و بیشتر زمان شما صرف این موضوع گردد. با یک ایمیل آغاز می‌شود و هنگامی که به خودتان بیایید زمان بسیاری برای این کار گذشته و به کار اصلی‌تان نرسیده‌اید. می‌توانید موبایلتان را خاموش نگه دارید تا بتوانید به کارهای اصلی‌تان برسید. برروی مهم‌ ترین وظایفتان تمرکز کنید و آن‌ها را به اتمام برسانید . پس از آن به اندازه کافی فرصت دارید تا ایمیل‌های‌تان را چک کنید.
۳٫ لیستی از وظایف‌تان را از شب قبل تهیه کنید
راه نهایی برای آن‌که بتوانید بهره‌وری بیشتری داشته باشید این است که از شب قبل وظایف و اهدافتان را برروی کاغذ بنویسید. توانایی شما برای برنامه ریزی قبل از انجام کار تاثیر مستقیم با کسب موفقیت دارد. هرچه برنامه بهتری داشته باشید راحت‌تر می‌توانید پیش بروید و به دیگر کارهایتان نیز برسید.
با نوشتن اهدافتان قبل از خواب باعث می‌شود که به نیازهای خود فکر کنید و قبل از آنکه از خواب بیدار شوید نیز برای انجام آن کار نیز آمادگی پیدا کنید.
اگر هرروز برای کار خود برنامه‌ریزی انجام دهید، باعث می‌شود تا کارها سریع‌تر از آن‌چه که فکر کنید پیش رود.
شما برای آن‌که بتوانید در روز بهره‌وری خود را افزایش دهید از چه استراتژی‌هایی استفاده می‌کنید؟ چرا این استراتژی‌ها برای شما تاثیر گذار است؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.