۴زمانی که خلاقیت شما محدود می‌شود / فرصتی برای انجام ندادن

در طول روز زمان‌های بسیاری برای انجام وظایفمان وجود دارد. اما بدون توجه به موضوع کاری که باید انجام دهیم، همیشه زمان برای اتمام کارها کافی نیست. برخی موارد ممکن است که یک روز بگذرد و هیچ کاری انجام ندهید و در نهایت احساس بیهوده بودن داشته باشید. اما شاید، مشکل زمان نباشد. ممکن است به این دلیل باشد که از زمانمان بدرستی استفاده نکرده‌ایم و صرف کارهای غیر ضروری کرده‌ایم.

۱٫ شبکه‌های اجتماعی
شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود که خلاقیت شما در کار کاهش یابد، بغیر از اینکه شما مجبور باشید در صفحات اجتماعی مرتبط با شرکت و کسب و کارتان فعالیت داشته باشید. شبکه‌های اجتماعی زمانی مفید است که شما بخواهید شبکه‌ای تشکیل دهید، دوستان قدیمی‌تان را بیابید و یا آخرین اخبار روز دنیا را دنبال کنید. اما اگر شما در استفاده از آن هدفی را دنبال نمی‌کنید و فقط با چند نفر که آنها را می‌شناسید در ارتباط و تصاویر و محتواهایی که گذاشته می‌شود را دنبال میکنید باید گفت که شما زمان خود را تلف می‌کنید. می‌توانید این کار را در زمان استراحت و یا زمانی که در وسایل نقلیه عمومی هستید تا به مقصدی برسید، انجام دهید.
۲٫ ملاقات‌ها
ملاقات‌های دقیقه آخر و یا ملاقات‌های بدون برنامه می‌تواند تاثیر منفی برروی کار شما داشته باشد و زمان شما را تلف کند. به ملاقات‌هایی که ممکن است در طول هفته داشته باشید فکر کنید و برای آن برنامه‌ریزی انجام دهید. چند ملاقات واقعا ضروری ولازم است؟‌ مطمئنا تعداد محدودی از آن‌ها ضروریست. شما باید بتوانید کلمه ” نه “ را استفاده کنید و تمرکزتان را برروی وظایف و کارهای اصلی بگذارید که باید به اتمام برسند. هم‌چنین شما می‌توانید برخی از مشکلات را با یک تلفن و یا چت گروهی حل کنید: شما برای هر مشکل کوچک نیازمند جلسه نیستید.
۳٫ ایمیل‌ها
اینکه بعد از دریافت هر ایمیل فورا نویتیفیکیشن آن برروی سیستم شما ظاهر شود اصلا خوب نیست. چک کردن ایمیل‌ها و پاسخ فوری به آن باعث می‌شود که زمان شما تلف شود و نتوانید تمرکز کافی برروی کار اصلی‌تان داشته باشید. بغیر از زمانی که منتظر ایمیل مهمی هستید باید برای چک کردن ایمیل‌ها و پاسخ به آن برنامه ریزی کنید و زمانی مناسبی را به آن اختصاص دهید مانند اول صبح و یا بعد از ناهار و بعد از ظهر . این موضوع برای پیام‌های متنی و صوتی در گوشی شما نیز می‌تواند صادق باشد.
۴٫ انجام همزمان چند کار
با اینکه این موضوع بسیار جالب و جذاب است اما باعث می‌شود که خلاقیت و بهره‌وری شما محدود شود. به عنوان مثال اگر زمانی که دارید کار اصلی‌تان را انجام می‌دهید ایمیل‌تان را نیز چک کنید ، در نتیجه باعث می‌شود که زمان زیادی صرف شود تا هر دو آن‌ها به اتمام برسد. در حالی که اگر هر کار را به اتمام برسانید و سراغ کار دیگر بروید زمان کمتری صرف خواهد شد. این موضوع به این دلیل است که در انجام همزمان چند کار، توجه شما بین چند کار تقسیم شده و تمرکز برروی هر کار کاهش می‌یابد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.