۵ روش برای کاهش استرس

تلاش برای شاد بودن و سالم زیستن باعث موفقیت در کسب و کار نیز می‌شود که البته این موضوع در کنار تلاش بسیار محقق خواهد شد.


از هر ۲ نفر مرد ۱ نفر و از هر ۳ نفر زن ۱ نفر در زندگی خود مبتلا به سرطان می‌شوند که در نتیجه آن افزایش نگران‌کننده بیماری‌های ذهنی و جسمی ناشی از استرس دلیل روند صعودی آمار مرگ و میر می‌باشد. هم‌چنین به گزارش پزشکان ۴۷% از افرادی که شاغل هستند دچار افسردگی کاری شده اند.
اگر هرکسی بتواند استرسی که برایش ایجاد می‌شود را کنترل کند در نتیجه کمک به جامعه‌ای که در آن کار یا زندگی می‌کند کرده است. اما تنها این روش کافی نیست. در این مطلب با روش‌هایی آشنا می‌شوید که به شما در کاهش استرس کمک خواهد کرد.
– مشغله کاری بسیار
قبل از شروع هر کاری این سوال را از خود بپرسید که آیا انجام این کار تاثیر مثبتی برروی زندگی شخصی و زندگی کاری شما خواهد داشت یا خیر؟ اگر پاسخ شما به این سوال منفی است پس بهتر است خودتان را درگیر آن موضوع نکنید و از مشغله‌های کاریتان بکاهید.
– درخواست برای کمک
برای انجام هر کاری بهتر است از دیگران نیز کمک بگیرید. به راحتی افرادی که مناسب هستند را در زمان مناسب شناسایی کنید و از آن‌ها بخواهید که به شما کمک کنند. اگر پاسخ آن‌ها منفی بود از آن‌ها بخواهید تا فرد دیگری را برای کمک گرفتن به شما معرفی کنند. در نهایت چه پاسخ آنها برای کمک مثبت و یا حتی منفی بود، حتما تشکر کنید. موفقیت رابطه مستقیمی با توانایی شما در کمک گرفتن از دیگران دارد.
– آخرین روز هفته
در همه دنیا یک روز وجود دارد که مردم در آن روز کار نمی‌کنند و به سلامت جسم و روح خود می‌پردازند. برخی در این روز استراحت می‌کنند و برخی دیگر ممکن است آثار هنری را خلق کنند. استفاده از این روز به بهترین نحو باعث می‌شود که خلاقیت شما نیز افزایش یابد و در دیگر روزها با انرژی بیشتری کسب و کارتان را هدایت کنید.
– کنترل آدرنالین
استرس باعث ایجاد آدرنالین می‌شود که ما معمولا آن را با خوردن کافئین پوشش می‌دهیم. اگر بتوانیم آدرنالین ایجاد شده را کنترل کنیم و در مسیر خوب و در جهت افزایش انرژی برای کار استفاده کنیم می‌توانیم در نهایت نتیجه خوبی را بدست آوریم.
– مدیتیشن
بسیاری از افراد موفق دنیا این کار را انجام می‌دهند. می‌توانید این کار را با در نظر گرفتن زمان ۵ دقیقه شروع کنید. در مکانی راحت بنشینید و در این ۵ دقیقه دم و بازدم داشته باشید و به موضوعاتی که به شما انرژی مثبت می‌دهند فکر کنید.
این‌ها مواردی بود که بوسیله آن می‌توانید استرس خود را کاهش دهید. اما همه این‌ها بستگی به خودتان دارد که چگونه با استفاده از قدرتی که دارید بتوانید به موفقیت دست یابید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.