۶راه برای آنکه در تعطیلات بیشترین بهره‌وری را داشته باشید

شما در هر زمانی حتی در روزهای تعطیل نیز می‌توانید حرفه،کارها و مسئولیت خود را انجام دهید.

در این روزها می‌توانید با افراد جدید نیز آشنا شوید و تخصصتان را نیز با آن‌ها به اشتراک بگذارید. در ادامه راه‌هایی را می‌گوییم که می‌توانید در روزهای تعطیل بیشترین بهره‌وری را داشته باشید.
۱٫ حضور در مراسم مذهبی
می‌توانید با همکاران خود در مراسم مربوط به روزهای تعطیل شرکت کنید و علاوه بر فیض بردن با همکارانتان و دیگر افراد بیشتر آشنا شوید و تجربیاتتان را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.
۲٫ ایجاد ارتباط
تعطیلات فرصت بسیار خوبیست تا با افراد دیگر آشنا شوید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. با حضور در مراسم می‌توانید با افراد جدید آشنا شوید. داشتن لبخند همیشه می‌تواند شروع ارتباط با فرد جدید باشد. شما نمی‌دانید اما یک روز این ارتباط به درد شما خواهد خورد.
۳٫ تشکر کردن
روزهای تعطیل را فرصتی برای تشکر کردن از دیگران بدانید. می‌توانید برای این موضوع کارت، متن و …. برای مدیر، همکاران، پرسنل و …. ارسال کنید که می‌تواند در قالب پیامک، ایمیل و یا پیام در شبکه‌های اجتماعی باشد. همیشه ارتباطات انسان‌دوستانه و خوب در زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. هم‌چنین شما نمی‌دانید که در آینده چه کسی به شما بیشترین کمک را خواهد نمود.
۴٫ نگاه به گذشته
روزهای تعطیل بهترین فرصت است برای آنکه به عملکرد کاری خود نگاه کنید و ببینید چه کاری را به درستی انجام داده یا نداده‌اید. برای خودتان زمان بگذارید و کارهایتان را بررسی کنید و برنامه آینده خودتان را روی کاغذ یادداشت کنید.
۵٫ دورهمی با همکاران
اگر با همکارانتان به صورت گروهی برروی پروژه‌ای کار می‌کنید می‌توانید در روز تعطیل نیز برای ناهار و یا شام دور هم جمع شوید. از آن‌ها بخواهید که نظراتشان را در رابطه با پروژه بیان کنند. این موضوع باعث بهبود روند پیشرفت کار نیز خواهد شد.
۶٫ استراحت
علاوه بر موارد گفته شده زمانی را نیز برای استراحت و گذراندن وقت با خانواده نیز در نظر بگیرید. می‌توانید فیلم ببینید، خرید کنید. دور بودن ذهن از مسائل کاری برای مدتی باعث می‌شود که پس از آن با ذهن بازتری برروی کارتان تمرکز کنید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.